www.camelot.forumdizini.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.camelot.forumdizini.com

BeNiM İÇiN ZoR DiYe BiRŞeY YoK. İMKaNSıZ İSe BiRaZ UYRaŞTıRıR

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Joomla Component Expose Upload Acığı

YazarMesaj
TuRK0XiJeN
Adminastor
Adminastor
TuRK0XiJeN

Erkek Mesaj Sayısı : 47

Joomla Component Expose Upload Acığı Empty
MesajKonu: Joomla Component Expose Upload Acığı   Joomla Component Expose Upload Acığı I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 10:46 pm

İlk iş google veya yahoo ya girip bu açığı aratıcaz

index.php?option=com_expose

arattık sanırsam yaklaşık 178.000 site çıkıyor.Bakın Burda Önemli olan şu.Googlede 100 sayfada 178.000 siteyi göremessiniz.Bu yüzden şöyle yapıcaz.Yani Daha Fazla Site Hacklemek için Ve açıkdan yararlanmak için

es/index.php?option=com_expose böyle aratırız bakın ben es koydum es ispanyanın domain uzantısıdır.Siz Diğer ülkelerin uzantılarını koyarak aratacağınız siteleri çoğalta bilirsiniz.örneğin: it/index.php?option=com_expose böyle aratırsakda italyan siteleri çıkar.Neyse siteler açıldı.Çıkan sitelerin sonuna

administrator/components/com_expose/uploadimg.php

bu kodu eklicez eğer sitede açık varsa upload bölümü çıkacak.Ve shelimiz upload edicez tabi sheli yollamadan önce elimizdeki r57 yi ve c99 u birlikte aç diyip txt şeklinde açıcaz.Ve çıkan php kodlarının en başına

GIF89;a bu kodu koyucaz.ve farklı kaydet diyip çıkıcaz.sonra siteye shelimizi upload edelim.bir hata vericek o hatayı verirse siteye shelimiz upload olmuştur demektir. sonra tekrar sitenin sonuna

/components/com_expose/expose/img/ bu kodu eklicez ve bununda sonuna attığımz shelin url sini koyucaz örneğin şöyle

/components/com_expose/expose/img/r57.php böyle ve entır diyip shelle bağlanıcaz indeximiz basıcaz.bakın burda dikkatli olmanın yeri domain uzantılarını farklı sitelerde denemek.

Bu yöntemle hergün enaz 50 site hack edilmektedir.

Joomla Component Expose Upload Acığı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Asp'de OR açığı ve Nasıl Kapatılıcağı